Deelnemers
- Cihad Caner, Julian Ross
We nodigen u hartelijk uit voor een avondgesprek tussen kunstenaar Cihad Caner en filmwetenschapper en curator Julian Ross.
De solotentoonstelling van Cihad Caner vestigt de aandacht op een grotendeels vergeten gebeurtenis in de Nederlandse geschiedenis: de rellen van 1972 in de Rotterdamse wijk Afrikaanderwijk, waar gastarbeiders het doelwit waren. Met de rellen als uitgangspunt breidt Cihad zijn onderzoek uit naar de naamgeving van de wijk ter herdenking van de Anglo-Boerenoorlog in Zuid-Afrika en de specifieke uitdagingen waarmee de wijk vandaag de dag te maken heeft als gevolg van gentrificatie.
Op vrijdag 27 juni om 18.00 uur wordt Caner vergezeld door filmwetenschapper en curator Julian Ross, die de landschapstheorie zal introduceren als basis voor een bredere discussie over hoe landschappen – stedelijk, landelijk of koloniaal – door de geschiedenis heen hebben gefungeerd als instrumenten van controle, bewaking en onderdrukking, maar ook als terreinen van verzet. Samen zullen zij onderzoeken hoe landschappen niet alleen fysieke ruimtes zijn, maar ook culturele en politieke constructies die zijn gevormd door koloniale en kapitalistische machten. De discussie zal zich ook richten op hoe geografie en herinnering de identiteit beïnvloeden en hoe artistieke interventies de dominante verhalen die in het landschap verankerd zijn, kunnen verstoren en uitdagen.
Dit evenement vindt plaats in de tentoonstellingsruimte en markeert het slotweekend van Cihad's solotentoonstelling, die tot zondag 29 juni te zien is in Kunstinstituut Melly.
Ook staat er op zaterdag 28 juni om 13.30 uur een paneldiscussie op het programma met Cihad, curator en cultureel programmeur Leana Boven, artistiek onderzoeker Hannah Dawn Henderson en curator en schrijver Tirdad Zolghadr.